Co je to WPC neboli dřevoplast?

 

 WPC (Wood Polymer Composites), českým názvem dřevoplast, je kompozitní materiál vyrobený z přírodních dřevěných a polymerových částic tak, aby potlačil negativní vlastnosti dřeva při zachování jeho estetických vlastností. To znamená, že i když je podstatná část (zpravidla více jak 50%) WPC tvořena dřevěnými částicemi, tak dokáže eliminovat bobtnání a sesychání, hnilobu, napadení škůdci, plísně a podobně., což zaručuje vysokou životnost výrobků z WPC. Tyto vlastnosti předurčují WPC zejména pro použití v exteriéru jako bezúdržbovou náhradu dřeva (terasy, oplocení, obklady fasád, lavičky, ...).

 

PC terasa kolem bazénu

 

Výrobky z WPC

 

 Výrobků z dřevoplastu je široká škála. S výhodou se využívá vlastností WPC zejména v exteriéru. Pro svoji bezúdržbovost a odolnost se z WPC vyrábí hlavně terasová prkna, plotovky popřípadě obkladové a lavičkové profily. WPC lze použít jako dřevěné materiály, přičemž vyšší počáteční investice do dřevoplastu se brzy vrátí, jelikož odpadá nákladná údržba.

 

Výrobky z WPC

 

Montáž WPC

 

 Montáž a opracování výrobků z WPC je obdobné jako u dřeva s využitím stejných nástrojů. Jelikož se jedná o homogenní materiál, není třeba brát v úvahu lokální vady dřeva (suky, zamodrání, spálení od hoblovacích nožů apod.). Montáž by měl vždy provádět profesionál nebo poučený laik se znalostí chování WPC, zejména jeho teplotní roztažnosti.

 

WPC Centrum

 

 Od roku 2022 jsme autorizovaným prodejcem a partnerem pro montáže WPC profilů LAMBOWOOD od českého dodavatele WPC Centrum. Díky tomu dokážeme veškerý sortiment dodat zákazníkovi již do 3 dnů od objednání. Na WPC profily LAMBOWOOD poskytujeme plnou záruku 10 let! Montáže provádíme v Olomouckém kraji, zejména v okresech Olomouc, Prostějov a Přerov.

 

WPC Centrum Olomouc