Kvalita pletiva

 

 Kvalitní plotové pletivo, stejně jako další komponenty pro stavbu pletivových plotů a oplocení, je základním předpokladem pro úspěšnou výstavbu plotu. Drát pro výrobu plotového pletiva, ať už se jedná o pletivo s nebo bez vrstvy PVC na povrchu, musí být vždy ošetřený pozinkováním. Vrstva zinku na železném drátu výrazně prodlužuje jeho životnost. Tímto bychom chtěli upozornit na levná pletiva z hobbymarketů, které často takovouto zinkovou vrstvou nedisponují a jejich životnost je výrazně kratší. Níže je uveden základní přehled nejvíce používaných pletiv pro stavbu plotů a oplocení.

 

Čtyřhranná pletená pletiva

 

 Ideální pletivo pro výstavbu klasického pletivového plotu je s velikostí oka 50 x 50 mm s průměrem drátu minimálně 2,5 mm včetně poplastování. Pro speciální použití, například pro oplocení tenisových kurtů, doporučujeme použít pletivo s velikostí oka 40 x 40 mm. Pro dočasné a méně náročné použití lze zvolit pletivo s okem 60 x 60 mm. Standardní barva poplastování čtyřhranného pletiva je zelená, dle přání lze dodat pletivo v barvě hnědé, žluté, modré, černé, červené, bílé a šedé.

 

Svařovaná pletiva

 

 Svařovaná pletiva jsou taková, která se vyrábí svařováním jednotlivých drátů. Typů svařovaných pletiv je na trhu k dostání velká spousta. Stejně jako u čtyřhranných pletiv se nejčastěji používají svařovaná pletiva s povrchovou úpravou poplastováním. Horní zakončení svařovaného pletiva může být hladké, dekorační (například oblouček), nebo bez zakončení u bezpečnostních pletiv.