Betonový plot svépomocí

 Materiál na stavbu betonového plotu Vám přivezeme a složíme hydraulickou rukou. Poradíme Vám, jak postupovat, při výstavbě betonového plotu svépomocí. V případě poptávky uvádějte, prosím, o jaký dekor (nejčastěji č. 4 - štípaný kámen) a provedení - jednostranné (štípaný kámen/hladká) nebo oboustranné (štípaný kámen/otisk v ploše) - máte zájem. Poptávky zasílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Co je to betonový plot

 Betonový plot je systém betonových prefabrikátů které vhodnou kombinací vytvářejí pevnou neprostupnou bariéru proti vniknutí nežádoucích osob na oplocený pozemek nebo může sloužit k vytvoření soukromí u domu či na zahradě (například u bazénu). Betonový plot může rovněž plnit funkci estetickou v kombinaci s dalšími prefabrikovanými doplňky nebo jinými plotovými systémy (například plaňkové nebo kované plotové pole). Námi nabízené betonové ploty jsou bezzákladové.

 Betonový plot Křelov - Břuchotín

 

 Jak již název napovídá, je tento typ plotu vyroben z betonu. Jedná se o beton litý do forem a vibrovaný na vibračních stolech kvůli zhutnění a snížení pórovitosti výsledného výrobku. Při výrobě je do prefabrikátů vkládaná ocelová výztuž, která zajišťuje tuhost betonového plotu. Beton může být v surové podobě nebo probarven, tím vznikají zajímavé možnosti barevných kombinací prefabrikátů. V současné době se vedle surových šedých desek vyrábějí desky a sloupky v barvě pískovcové, černé a červené. Do budoucna lze jistě očekávat rozšíření barevné palety betonových plotů dle přání zákazníků. Barevnosti betonového plotu lze rovněž docílit i aplikací fasádní barvy nebo speciální barvy na beton. Dostupné barvy a vzory betonových plotů naleznete v sekci Katalog betonových plotů.

 

Betonový plot Prostějov - Držovice

 

Stavba betonového plotu

 

 Ploty Olomouc se dlouhodobě zaměřují na stavbu betonových plotu na klíč. Zajistíme kompletní výstavbu nového betonového plotu, nebo dodáme materiál na stavbu betonového plotu svépomocí. V sekci Realizace betonových plotů najdete naše dosavadní reference, kterými se můžete inspirovat.

 

 Stavba betonového plotu svépomocí není nijak složitá, pro šikovné kutily přinášíme krátký návod. Nejprve si vytyčíme nebo necháme vytyčit hranice pozemku včetně lomových bodů tam, kde budeme chtít betonový plot stavět. Plot včetně veškerých svých součástí by měl být umístěn na pozemku majitele plotu. Protože se jedná o bezzákladový betonový plot, dalším krokem je rozměření a vykopání jam pro zabetonování sloupků. Osová vzdálenost sloupků betonového plotu je 205 cm a každý sloupek by měl být založen do nezámrzné hloubky (nezámrzná hloubka je proměnlivá v rámci ČR). Samotný betonový plot doporučujeme stavět průběžně, vyhnete se tak problémům při špatné vzdálenosti zabetonovaných sloupků. Zabetonujeme a vyrovnáme tedy první sloupek.

 

 Do zabetonovaného sloupku nasuneme první desku a vyrovnáme ji do vodorovné polohy. Na první desku přidáme desky další a průběžně kontrolujeme jejich vodorovnost, tímto způsobem můžeme postavit betonový plot až do výšky 2 m. V případě větší výšky betonového plotu zbývající desky nasouváme po vytuhnutí betonu, tedy nejdříve na druhý den. Doporučujeme desky vzájemně lepit na flexibilní lepidlo, tím se zamezí vzniknutí průhledných spár mezi deskami. Desky zajistíme vhodnými prostředky z rubové strany, tím zamezíme jejich nepříjemnému „klepání" ve větru. V případě, že si nejste jistí, zda montáž betonového plotu zvládnete sami, doporučujeme stavbu betonového plotu přenechat specializované firmě. Ploty Olomouc Vám zajistí stavbu betonového plotu na klíč. Betonové ploty na klíč stavíme zejména v oblastech Olomouc, Prostějov, Litovel, Konice.

 

Betonový plot Hněvotín

 

Ošetření betonového plotu

 Vzhledem k tomu, že betonové ploty mají cementový základ, mohou na jeho povrchu vznikat minerální výkvěty, které nelze považovat za vadu výrobku. Betonový plot je proto vhodné ošetřit vhodným hydrofobizačním prostředkem (např. Hydrofob) pro zpomalení stárnutí a vzniku výkvětů na povrchu betonových výrobků. Minerální výkvěty lze odstranit pomocí výrobků k tomu určených (např. Betoncleaner). Při aplikaci jakýchkoli chemických výrobků při ošetření betonových plotů je třeba postupovat v souladu s pokyny výrobce.

 

 Pozn.: Výše uvedený návod je pouze orientační a nepřebíráme jakoukoli zodpovědnost za stavbu betonového plotu svépomocí ve všech jeho fázích.