Panelové ploty, jak již název napovídá, jsou ploty pro jejichž výstavbu se používá plotových panelů. Plotové panely se vyrábějí svařováním drátů a jsou zpravidla opatřeny povrchovou úpravou. Většinou jsou pozinkované nebo pozinkované s poplastováním v odstínu RAL, nejčastěji zelené. Podle tvarování drátů, ze kterých jsou plotové panely vyráběny se rozlišuje mezi 2D a 3D panely.

 

Oplocení ze 3D panelů

 

 Pro stavbu panelového plotu se používají plotové panely, sloupky a příchytky panelů. Dle přání zákazníka může být panelový plot doplnění o podhrabovou desku. Panelové ploty se dříve použvaly zejména pro oplocení průmyslových areálů, ale v současné době se můžeme stále častěji setkat s panelovými ploty u rodinných domů.

 

 Speciálním panelovým potem je systém Zenturo. jedná se o panely se zajímavým designovým zpracováním a díky šířce dostupných sloupků lze tento systém použít pro stavbu neprůhledných stěn ve stylu gabionu. Neprůhlednosti stěny dosáhneme tak, že plotový panel Zenturo namontomujeme z obou stran sloupku tak, že mezi panely vznikne prostor, který se dá vyplnit vhodným materiálem dle volby zákazníka. Plotové panely Zenturo se vyrábějí v antracitové barvě.